به گزارش آهن پرایس دراخبار بازار فولاد، تولید کنندگان فولاد ایران دربارهصنعت فولادو چالش های آن اینگونه بیان کردند: زنجیره فولاد کشور در ۴ دهه گذشته به خوبی توانسته رشد چشمگیری داشته باشد، اما این رشد همواره با چالش هایی همراه بوده است که یکی از چالش های این صنعت به بازار آن باز می گردد. حال ناگفته نماند که یکی از مهم ترین چالش های ما در کشور موضوع تحریم ها می یاشد که سبب تورم در کشور و چالش دربازار فولادشده است. از این رو می توان گفت که یکی از مشکلات بازار فولاد، دستوری شدن این بازار است که با کاهش دستوری آن باعث شده محصول با نرخ مناسب به دست مصرف کننده نرسد.

یکی از مشکلات بازار کمبود ارز است و بازار صادرات کشور نیز حمایت قابل قبولی ندارد و همین موضوع سبب آسیب رساندن به مشتری مداری شده است. به طور کلی توازن لازم درزنجیره فولادایجاد نشده است. هم اکنون شاهد این موضوع هستیم که با وجود کمبود سنگ آهن اما اقدام به صادرات آن می کنیم. از سویی با کمبود کنسانتره و گندله روبه رو هستیم، چون سنگ آهن وجود ندارد و این موضوع سبب کمبود آهن اسفنجی و اختلاف نرخ در زنجیره فولاد شده است.

مسئولان در پاسخ به این پرسش که در ۴ دهه اخیر آیا زنجیره فولاد با توازن رشد پیدا کرده یا خیر، بیان کردند: بدون شک مشکلاتی که در حال حاظر در صنعت فولاد با آن رو به رو هستیم، از این موضوع نشات می گیرد که این زنجیره را با توازن رشد پیدا نکرده است. این موضوع نیز از آنجا ناشی می شود که دولت و دست اندرکاران آمارهای دقیقی در دسترس نداشته اند و بدون مطالعه دقیق اقدام به تاسیس واحد هایی در سراسر کشور کرده اند اما هم اکنون با وجود انجمن تولید کنندگان فولاد، این آمارها در حال به روز شدن می باشد و کمبود های این زنجیره به وزارت صنعت، معدن و تجارت گوشزد می شود. امید بر این است که وزارتخانه این گوشزدها را جدی بگیرد و راه کار مناسبی اندیشه کنند.

افزایش قیمت محصولات ذوبی

رابطه قیمت مسکن به اجاره بها

عوامل محدود شدن صادرات فولاد

فولاد ,چالش ,بازار ,موضوع ,کمبود ,کشور ,این موضوع ,چالش های ,یکی از ,زنجیره فولاد ,است که

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

minjab clubrandcomk ntherispurthi iranmiz khabarino sina8400w behkhazai nabitas kahrobafunvc